localizar aparelho Programa de rastreamento de celular lg Localizar celular Como localizar un celular android lg Como localizar un celular por gps para pc Rastrear celular nextel gratis Rastreador celular Localizar Localizar celular con gps desde pc gratis Localizar pessoas pelo gps do celular Localizar celular sin gps Localize seu Rastrear celular pelo numero claro Localizar celular pelo cm security please click for source Localizar Descobrir telefone celular pelo nome Rastreador de celulares gsm go here Localizador gps en el celular check this out Localização celular da gliconeogênese visit web page Como localizar Como rastrear Un localizador de celulares click here Como rastrear um celular que nao tem internet App para localizar celular com assobio Localizador de numeros celulares movistar Rastrear celular roubado Localizador de celular en chile Rastrear celular continue reading Como rastrear un celular por internet con el numero telcel Localizar meu celular via satÊlite Rastrear Rastreador de Como localizar un celular bloqueado Como localizar un celular con gps Como more info Celular roubado cancelar linha Como rastrear Localizar celular perdido pelo numero gratis Como localizar Rastrear Como Como Como Rastreador de celular android e iphone please click for source Localizar mi celular robado android Localizar celular java Como rastrear um numero de celular pelo meu celular click to see more Localizar un celular por numero gratis Como rastrear Gps rastreador de celulares Tem como rastrear um celular galaxy y Como rastrear meu celular roubado samsung App rastrear celular pelo numero Rastrear check this out click to see more Rastreador Como rastrear un celular con gps de otra persona read article Rastrear uma link Descargar gratis rastreador de celulares para pc Rastreador de gps para celulares please click for source go here Rastreador de celulares roubados click at this page saber localização el mejor rastreador de celulares por gps just click for source como rastrear um celular samsung galaxy note 7 roubado rastrear numero celular gps click source como descobrir como rastrear click at this page localizar celular samsung pelo email como localizar tem como rastrear o celular lg prime localizar meu celular samsung s4 tem como rastrear um celular android pelo numero rastreador de celulares online read article rastrear localizar celular moto e rastrear celular pelo kaspersky
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Galeria zdjęć
Duszpasterze
Kontakt
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Chór Dzwon
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Zesp. Charytatywny
Zespół charytatywny
Redaktor: Agnieszka Krymiec   
16.02.2008.

 zespol.gifDobrze działającym ruchem w naszej parafii jest zespół charytatywny istniejący już od około 35 lat. Obecnie działa w nim 13 osób, które są odpowiedzialne, zaufane oraz całym sobą chcą pomagać innym. Nie ma już wielu osób, które pamiętają początki działalności ruchu, ponieważ nie zostały one spisane bardzo trudno czegoś się dowiedzieć. Wiadomo jednak, że działalność ruchu opiera się na wskazaniach diecezjalnego CARITAS. Do zadań parafialnego oddziału charytatywnego należy przygotowanie Dnia chorych, wraz z poczęstunkiem. Przed Świętami Bożego Narodzenia rozprowadzane są świece CARITAS, a przed Wielkanocą baranki, zakupione przez proboszcza. Jedna druga dochodów ze sprzedaży przeznaczona jest na pomoc potrzebującym.

 Zespół Charytatywny pełni rolę podobną do Akcji Katolickiej. Jest ruchem niosącym pomoc potrzebującym. Na apel w parafii dotyczący gromadzenia środków pieniężnych na wytyczone cele pani z Zespoły CARITAS chętnie przeprowadzają zbiórkę. Co roku odbywają się wyjazdy na trzydniowe rekolekcje do Polanki, gdzie członkowie modlą się i uczą się jak skutecznie pomagać potrzebującym. Spotkania ruchu obywają się raz w miesiącu po wieczornej mszy świętej, jednak jest to data ruchoma, poznać ją można poprzez uważne słuchanie niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich. Animatorem tej grupy jest ksiądz proboszcz, który wykorzystuje odwiedziny duszpasterskie (kolędę) do szukania nowych członków CARITAS w parafii. Gdy na pomoc potrzebującym brakowało pieniędzy zawsze dokładał on ze swoich.