localizar aparelho Programa de rastreamento de celular lg Localizar celular Como localizar un celular android lg Como localizar un celular por gps para pc Rastrear celular nextel gratis Rastreador celular Localizar Localizar celular con gps desde pc gratis Localizar pessoas pelo gps do celular Localizar celular sin gps Localize seu Rastrear celular pelo numero claro Localizar celular pelo cm security please click for source Localizar Descobrir telefone celular pelo nome Rastreador de celulares gsm go here Localizador gps en el celular check this out Localização celular da gliconeogênese visit web page Como localizar Como rastrear Un localizador de celulares click here Como rastrear um celular que nao tem internet App para localizar celular com assobio Localizador de numeros celulares movistar Rastrear celular roubado Localizador de celular en chile Rastrear celular continue reading Como rastrear un celular por internet con el numero telcel Localizar meu celular via satÊlite Rastrear Rastreador de Como localizar un celular bloqueado Como localizar un celular con gps Como more info Celular roubado cancelar linha Como rastrear Localizar celular perdido pelo numero gratis Como localizar Rastrear Como Como Como Rastreador de celular android e iphone please click for source Localizar mi celular robado android Localizar celular java Como rastrear um numero de celular pelo meu celular click to see more Localizar un celular por numero gratis Como rastrear Gps rastreador de celulares Tem como rastrear um celular galaxy y Como rastrear meu celular roubado samsung App rastrear celular pelo numero Rastrear check this out click to see more Rastreador Como rastrear un celular con gps de otra persona read article Rastrear uma link Descargar gratis rastreador de celulares para pc Rastreador de gps para celulares please click for source go here Rastreador de celulares roubados click at this page saber localização el mejor rastreador de celulares por gps just click for source como rastrear um celular samsung galaxy note 7 roubado rastrear numero celular gps click source como descobrir como rastrear click at this page localizar celular samsung pelo email como localizar tem como rastrear o celular lg prime localizar meu celular samsung s4 tem como rastrear um celular android pelo numero rastreador de celulares online read article rastrear localizar celular moto e rastrear celular pelo kaspersky
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Galeria zdjęć
Duszpasterze
Kontakt
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Chór Dzwon
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Akcja katolicka
Akcja katolicka
Redaktor: Agnieszka Krymiec   
16.02.2008.

 

 Po zaistnieniu nowej diecezji Bielsko-Żywieckiej na apel księdza biskupa ordynariusza został powołany parafialny oddział Akcji Katolickiej, przekształcony z Oddziału Synodalnego. Większość członków z zespoły Synodalnego przeszła do AK w listopadzie 1997r. Świętem patronalnym Akcji Katolickiej jest uroczystość Chrystusa Króla - parafialny dzień odpustu. Co trzy lata wybierany jest nowy prezes i zarząd. Jego obowiązkiem jest uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach diecezjalnych, gdzie wyznaczane są cele pracy na najbliższy okres.

 W naszej parafii w następnym tygodniu w poniedziałek, po wieczornej mszy św. tj. o godz.18.00, odbywa się zebranie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w salkach katechetycznych. Zebranie rozpoczyna się modlitwą z liturgii godzin, a ksiądz proboszcz ( asystent parafialny) wygłasza krótką naukę. Następnie prezes przekazuje informacje z zebrania diecezjalnego. Poruszane są zagadnienia dotyczące działalności AK na terenie parafii, rozdzielane jest czasopismo Akcja Katolicka i zbierane comiesięczne składki członkowskie w wysokości 3 złotych, z czego 1zł pozostaje w kasie parafialnego oddziału, a pozostała część jest wysyłana do diecezji. Składki członkowskie to jeden ze stałych „dochodów” AK. Organizacja by móc udzielać po mocy charytatywnie musiała zdobyć na to jakoś fundusze. Zaczęła poszukiwać, więc sponsorów. Udało się uzyskać poparcie Banku Spółdzielczego oraz Apteki. Parafialny oddział znacznie wspierał też ksiądz proboszcz Ludwik Lasota, kiedy pełnił swoją posługę w parafii. Dofinansowania udziela także Rada Gminy sponsorując w ten sposób działanie AK w ramach niesienia pomocy dzieciom z rodzin ubogich.

 Obecnie w Chybkim oddziale AK jest 20 członków, z czego ok. 14 aktywnych. Osoby należące do oddziału to głównie małżeństwa. Członkiem Akcji może zostać każdy, kto tylko wyrazi na to ochotę, w tym celu musi przyjść na spotkanie i wyrazić swoją chęć. W takiej sytuacji jest on przez pierwszy rok lub pół zwolniony ze składek członkowskich i oceniany za swoją postawę. Jeśli angażuje się w życie wspólnoty i uczęszcza na spotkania to może wypełnić potrzebne dokumenty, które są przesyłane do diecezjalnego oddziału AK i otrzymuje legitymację członkowską. Swojego czasu członkowie wyjeżdżali na liczne pielgrzymki po Sanktuariach Maryjnych, np. do Rzymu. Organizowano także festyny i bale karnawałowe. Obecnie organizacja napotyka coraz więcej przeszkód skutecznie uniemożliwiających organizowanie tego typu imprez. Jednak członkowie robią wszystko, co mogą, aby organizacja nie wymarła. Nadal organizowane są wyjazdy dla dzieci z ubogich rodzin, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje, odbywające się w czasie ferii zimowych i letnich. Jest tez już kilkuletnią tradycją organizowanie parafialnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych, gdzie każdy uczestnik dostaje nagrodę. Konkurs zyskał w parafii dużą popularność. Początkowo, bowiem angażowali się tylko uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych, obecnie występują już dzieci przedszkolne w pięknych strojach.

 Akcja Katolicka, co roku przygotowuje tez poczęstunek dla pielgrzymów z Zabrzega.

 Członkowie AK zachęcani są do odmawiania modlitwy liturgii godzin. Każdemu członkowi został także przydzielony przez diecezję, jeden ksiądz znany im tylko z imienia, za którego codziennie odmawia dziesiątkę różańca.
W POAK zaszły poważne zmiany zmienił się bowiem proboszcz (parafialny asystent), został też wybrany nowy prezes - Stanisław Krymiec. Przed POAK stoją, więc nowe, poważne zadania do spełnienia.