Chór Dzwon

Szczęść Boże,

Drodzy

Ks. Januszu i Parafianie Parafii Chrystusa Króla w Chybiu,

Pozdrawiam bardzo serdecznie z deszczowej a zarazem słonecznej Ghany. Dziękuję za każdą modlitwę, pamięć i wsparcie. Piszę ten email, by w imieniu Zarządu Prowincji Afryki wyrazić serdeczne podziękowanie za przekazane wsparcie finansowe dla jednej z naszych szkół. Ksiądz Janusz przekazał na nasze konto pieniądze zebrane w Parafii na dzieci Afryki, które przekazałyśmy do jednej z naszych szkół misyjnych w Nigerii. Wasze wsparcie wywołało uśmiech na twarzach wielu dzieci z tamtejszego przedszkola i szkoły podstawowej, jak również młodych rodzin z tamtejszej wioski. Jeszcze raz z serca dziękuję i załączam list i zdjęcia od naszych sióstr.

Wdzięczna,

s. Dawida Krzempek, SSND

afryka1.jpg

afryka2.jpg

NADZIEJA ŻYJE W MISJI

„Oddajcie chwałę Panu za Jego wierność, i miłość na wieki” — mówi psalmista. W imieniu Szkoły (Corpus Christi Nursery and Primary School /Przedszkole i Szkoła Podstawowa Bożego Ciała)dziękujemy Bogu za Jego wierność i miłość do nas poprzez hojność polskiej Parafii Chrystusa Króla w Chybiu.

Drogi Księże Januszu Talik i Parafianie Parafii Chrystusa Króla w Chybiu, dzięki swojej hojności wyciągnęliście rękę i wywołaliście uśmiech na twarzach ponad 200 uczniów, którzy pochodzą z sześciu różnych wiosek, aby otrzymać bardzo dobre wykształcenie w Przedszkolu i Szkole Podstawowej Bożego Ciała. Jest to misyjna szkoła, w której posługują Siostry Szkolne de Notre Dame.

Mniej więcej dwa lata temu młode samotne matki z tutejszej wspólnoty wiejskiej zwróciły się do nas i wyraziły tęsknotę za tym, by ich małe dzieci uczęszczały do ​​szkoły, a przez to one miałyby możliwość pójścia do pracy i zarabianie na życie. Większość z tych kobiet to rolniczki i nauczycielki. Pomodliliśmy się o to i wspólnie z zarządem szkoły podjęliśmy decyzję o stworzeniu klasy zabaw jako sposobu pomocy rodzicom, ponieważ nie mieliśmy środków na żłobek. Wasza hojność pomogła w realizacji żłobka, choć nie jest on jeszcze całkowicie ukończony.

afryka3.jpg

Byliśmy również w stanie umieścić pomoce dydaktyczne na ścianach dwóch naszych klas lekcyjnych, aby pomóc uczniom w nauczaniu i przyswajaniu sobie przez nich wiedzy. Zdaliśmy sobie sprawę, że większość uczniów w okolicy uczy się szybciej poprzez uczenie wizualne.

afryka4.jpg

afryka5.jpg

Nasze marzenie o założeniu malej biblioteki szkolnej również zrodziło się dzięki Waszej hojności dla naszej szkoły. Udało nam się zdobyć kilka bajek i książek edukacyjnych, które umieściliśmy w naszym kąciku badawczym. Dało to uczniom możliwość czytania książek w czasie pobytu w bibliotece, zachęcając w ten sposób do kultury czytelniczej oraz rozwijania umiejętności czytania.

afryka6.jpg

Dar pieniężny jaki nam przekazaliście, umożliwił nam również zakup drukarki dla szkoły. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie dla nas i dotarcie do dzieci ze wspólnoty wiejskiej, w której posługują siostry. Księże Januszu i Parafianie Parafii Chrystusa Króla w Chybiu naprawdę daliście nam nadzieję dla naszej misji tutaj na wsi. Modlimy się, aby dobry Pan błogosławił Wam obficie i zapewniamy Was o pamięci modlitewnej ze strony wychowanków i pracowników Przedszkola i Szkoły Podstawowej Corpus Christi, Anwule – Nigeria.

afryka7.jpg

Z miłością i naszymi modlitwami,

Siostra Monica Benedicti Siostra Edidiong Afangideh