localizar aparelho Programa de rastreamento de celular lg Localizar celular Como localizar un celular android lg Como localizar un celular por gps para pc Rastrear celular nextel gratis Rastreador celular Localizar Localizar celular con gps desde pc gratis Localizar pessoas pelo gps do celular Localizar celular sin gps Localize seu Rastrear celular pelo numero claro Localizar celular pelo cm security please click for source Localizar Descobrir telefone celular pelo nome Rastreador de celulares gsm go here Localizador gps en el celular check this out Localização celular da gliconeogênese visit web page Como localizar Como rastrear Un localizador de celulares click here Como rastrear um celular que nao tem internet App para localizar celular com assobio Localizador de numeros celulares movistar Rastrear celular roubado Localizador de celular en chile Rastrear celular continue reading Como rastrear un celular por internet con el numero telcel Localizar meu celular via satÊlite Rastrear Rastreador de Como localizar un celular bloqueado Como localizar un celular con gps Como more info Celular roubado cancelar linha Como rastrear Localizar celular perdido pelo numero gratis Como localizar Rastrear Como Como Como Rastreador de celular android e iphone please click for source Localizar mi celular robado android Localizar celular java Como rastrear um numero de celular pelo meu celular click to see more Localizar un celular por numero gratis Como rastrear Gps rastreador de celulares Tem como rastrear um celular galaxy y Como rastrear meu celular roubado samsung App rastrear celular pelo numero Rastrear check this out click to see more Rastreador Como rastrear un celular con gps de otra persona read article Rastrear uma link Descargar gratis rastreador de celulares para pc Rastreador de gps para celulares please click for source go here Rastreador de celulares roubados click at this page saber localização el mejor rastreador de celulares por gps just click for source como rastrear um celular samsung galaxy note 7 roubado rastrear numero celular gps click source como descobrir como rastrear click at this page localizar celular samsung pelo email como localizar tem como rastrear o celular lg prime localizar meu celular samsung s4 tem como rastrear um celular android pelo numero rastreador de celulares online read article rastrear localizar celular moto e rastrear celular pelo kaspersky
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Galeria zdjęć
Duszpasterze
Kontakt
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Chór Dzwon
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa
Pozdrowienia od s. Dawidy z Ghany
Redaktor: Administrator   
10.07.2021.

Pozdrowienia od s. Dawidy z Ghany

 

Szczęść Boże,

 

Drodzy

Ks. Januszu i Parafianie Parafii Chrystusa Króla w Chybiu,

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie z deszczowej a zarazem słonecznej Ghany. Dziękuję za każdą modlitwę, pamięć i wsparcie. Piszę ten email, by w imieniu Zarządu Prowincji Afryki wyrazić serdeczne podziękowanie za przekazane wsparcie finansowe dla jednej z naszych szkół. Ksiądz Janusz przekazał na nasze konto pieniądze zebrane w Parafii na dzieci Afryki, które przekazałyśmy do jednej z naszych szkół misyjnych w Nigerii. Wasze wsparcie wywołało uśmiech na twarzach wielu dzieci z tamtejszego przedszkola i szkoły podstawowej, jak również młodych rodzin z tamtejszej wioski. Jeszcze raz z serca dziękuję i załączam list i zdjęcia od naszych sióstr.

 

Wdzięczna,

s. Dawida Krzempek, SSND

 

afryka1.jpg

afryka2.jpg

 

NADZIEJA ŻYJE W MISJI

 „Oddajcie chwałę Panu za Jego wierność, i miłość na wieki” — mówi psalmista. W imieniu Szkoły (Corpus Christi Nursery and Primary School /Przedszkole i Szkoła Podstawowa Bożego Ciała)dziękujemy Bogu za Jego wierność i miłość do nas poprzez hojność polskiej Parafii Chrystusa Króla w Chybiu.

 

Drogi Księże Januszu Talik i Parafianie Parafii Chrystusa Króla w Chybiu, dzięki swojej hojności wyciągnęliście rękę i wywołaliście uśmiech na twarzach ponad 200 uczniów, którzy pochodzą z sześciu różnych wiosek, aby otrzymać bardzo dobre wykształcenie w Przedszkolu i Szkole Podstawowej Bożego Ciała. Jest to misyjna szkoła, w której posługują Siostry Szkolne de Notre Dame.

 

Mniej więcej dwa lata temu młode samotne matki z tutejszej wspólnoty wiejskiej zwróciły się do nas i wyraziły tęsknotę za tym, by ich małe dzieci uczęszczały do ​​szkoły, a przez to one miałyby możliwość pójścia do pracy i zarabianie na życie. Większość z tych kobiet to rolniczki i nauczycielki. Pomodliliśmy się o to i wspólnie z zarządem szkoły podjęliśmy decyzję o stworzeniu klasy zabaw jako sposobu pomocy rodzicom, ponieważ nie mieliśmy środków na żłobek. Wasza hojność pomogła w realizacji żłobka, choć nie jest on jeszcze całkowicie ukończony.

afryka3.jpg

Byliśmy również w stanie umieścić pomoce dydaktyczne na ścianach dwóch naszych klas lekcyjnych, aby pomóc uczniom w nauczaniu i przyswajaniu sobie przez nich wiedzy. Zdaliśmy sobie sprawę, że większość uczniów w okolicy uczy się szybciej poprzez uczenie wizualne.

 

afryka4.jpg

afryka5.jpg

Nasze marzenie o założeniu malej biblioteki szkolnej również zrodziło się dzięki Waszej hojności dla naszej szkoły. Udało nam się zdobyć kilka bajek i książek edukacyjnych, które umieściliśmy w naszym kąciku badawczym. Dało to uczniom możliwość czytania książek w czasie pobytu w bibliotece, zachęcając w ten sposób do kultury czytelniczej oraz rozwijania umiejętności czytania.

 

afryka6.jpg

Dar pieniężny jaki nam przekazaliście, umożliwił nam również zakup drukarki dla szkoły. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie dla nas i dotarcie do dzieci ze wspólnoty wiejskiej, w której posługują siostry. Księże Januszu i Parafianie Parafii Chrystusa Króla w Chybiu naprawdę daliście nam nadzieję dla naszej misji tutaj na wsi. Modlimy się, aby dobry Pan błogosławił Wam obficie i zapewniamy Was o pamięci modlitewnej ze strony wychowanków i pracowników Przedszkola i Szkoły Podstawowej Corpus Christi, Anwule – Nigeria.

 

afryka7.jpg

 

Z miłością i naszymi modlitwami,

 
Siostra Monica Benedicti Siostra Edidiong Afangideh

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »