localizar aparelho Programa de rastreamento de celular lg Localizar celular Como localizar un celular android lg Como localizar un celular por gps para pc Rastrear celular nextel gratis Rastreador celular Localizar Localizar celular con gps desde pc gratis Localizar pessoas pelo gps do celular Localizar celular sin gps Localize seu Rastrear celular pelo numero claro Localizar celular pelo cm security please click for source Localizar Descobrir telefone celular pelo nome Rastreador de celulares gsm go here Localizador gps en el celular check this out Localização celular da gliconeogênese visit web page Como localizar Como rastrear Un localizador de celulares click here Como rastrear um celular que nao tem internet App para localizar celular com assobio Localizador de numeros celulares movistar Rastrear celular roubado Localizador de celular en chile Rastrear celular continue reading Como rastrear un celular por internet con el numero telcel Localizar meu celular via satÊlite Rastrear Rastreador de Como localizar un celular bloqueado Como localizar un celular con gps Como more info Celular roubado cancelar linha Como rastrear Localizar celular perdido pelo numero gratis Como localizar Rastrear Como Como Como Rastreador de celular android e iphone please click for source Localizar mi celular robado android Localizar celular java Como rastrear um numero de celular pelo meu celular click to see more Localizar un celular por numero gratis Como rastrear Gps rastreador de celulares Tem como rastrear um celular galaxy y Como rastrear meu celular roubado samsung App rastrear celular pelo numero Rastrear check this out click to see more Rastreador Como rastrear un celular con gps de otra persona read article Rastrear uma link Descargar gratis rastreador de celulares para pc Rastreador de gps para celulares please click for source go here Rastreador de celulares roubados click at this page saber localização el mejor rastreador de celulares por gps just click for source como rastrear um celular samsung galaxy note 7 roubado rastrear numero celular gps click source como descobrir como rastrear click at this page localizar celular samsung pelo email como localizar tem como rastrear o celular lg prime localizar meu celular samsung s4 tem como rastrear um celular android pelo numero rastreador de celulares online read article rastrear localizar celular moto e rastrear celular pelo kaspersky
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Galeria zdjęć
Duszpasterze
Kontakt
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Chór Dzwon
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Chór Dzwon
Chór Dzwon
Redaktor: Witold   
19.11.2020.

,, Kto śpiewa, dwa razy się modli “

Chór ,, Dzwon” istnieje przy parafii Chrystusa Króla w Chybiu. Stanowi go grupa ludzi, których łączy pasja śpiewania.

Jeśli od zawsze śpiew gościł w Twoim sercu, jeśli pragniesz rozpocząć przygodę z pieśnią- dołącz do Nas!

 

Zapraszamy!

 

Wspólne śpiewanie daje wiele radości. Żeby z nami śpiewać, nie musisz znać nut ani mieć przygotowania muzycznego.
Na cotygodniowe próby chóru zapraszamy w każdą środę w godzinach od 18.00 do 20.00 w budynku salek katechetycznych w Chybiu.

 

Kontakt telefoniczny :

Dyrygent: 698 689 653

Prezes chóru: 664 993 458

 

Chór przy parafii Chrystusa Króla w Chybiu istnieje dzięki proboszczom popierającym rozwój wspaniałej tradycji śpiewu kościelnego, wpisującego się także w piękną historię działalności kulturalnej Chybia.

Chór „Dzwon” powstał w 1956r. Jego założycielami byli dwaj świetni muzycy pochodzący z naszej parafii- Stanisław Hajzer i Jan Szczypka, późniejsi członkowie orkiestry Filharmonii w Zielonej Górze. Pierwszym dyrygentem był mniszanin- Stanisław Hajzer.

Początkowo chór stanowiła grupa licząca zaledwie 12 osób. W miarę upływu czasu udało się pozyskać nowych członków. Zespół uczestniczył w uroczystościach kościelnych zarówno w Chybiu jak również w okolicznych parafiach. Nawiązał też współpracę z chórem w Zebrzydowicach, gdzie wspólnie śpiewano.

Prezesem był Roman Bura, który przygotowywał materiały nutowe i razem z Franciszkiem Januszem stanowił podporę basów. 

Utworzyły się wspaniałe duety: Lidia Kocur - Jan Strządała oraz Maria Dąbrowska - Alojzy Ścibik, późniejszy organista współpracujący z chórem.

Chór prowadzili kolejno: Maria Dąbrowska, Alojzy Ścibik i Zdzisław Wawrzyczek.

Podporą duchową był ówczesny proboszcz ks. dziekan Franciszek Jarczyk, który wizytował niemalże każdą próbę chóru. Jego mottem były słowa:


Uderzmy sercem w pieśń jak w dzwon. Przez pieśń do Boga! 

Niech pochwalony będzie On


Stąd też wzięła się nazwa chóru - DZWON”.

W początkowym okresie jego istnienia niezapomnianym przeżyciem dla chórzystów było wykonanie „Ecce Sacerdos Magnus” R. Gajdy razem z chórami ze Skoczowa oraz z Zebrzydowic na powitanie ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego powracającego z Rzymu w 1957 roku.

Pod koniec lat 70-tych działalność chóru zaczęła podupadać, jednakże co jakiś czas, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, gromadziła się garstka entuzjastów kolędowania i śpiewu w ogóle, która zabiegała o przywrócenie chóru do życia.

Gdy parafię objął ksiądz proboszcz Ludwik Lasota, zwrócił się do parafian z apelem o reaktywowanie chóru. Na Jego prośbę zespół chórzystów wznowił swoją działalność.

Od 1988r. dyrygentem został Jan Stanoszek.

W przeciągu kilku lat chór dysponował już bardzo bogatym repertuarem na różne okazje, a ilość jego członków wzrosła do 45 osób. Powołano nowy zarząd i od 1991 roku chór zaczął aktywnie uczestniczyć w życiu parafii.

Zaszczytem było zaproszenie chóru przez ks. biskupa Diecezji Warszawskiej - Mariana Dusia na uroczystość święceń kapłańskich ojców misjonarzy Misji Afrykańskich do Borzęcina Wielkiego k/ Warszawy. Święcenia te przyjmował w dniu 27.07.1996r. także nasz parafianin o.Wacław Krzempek oraz o.Wojciech Lula.

Po 27 latach pracy, ze względów zdrowotnych, Jan Stanoszek zrezygnował z dalszego prowadzenia chóru.

W maju 2015r. proboszcz ks. kanonik Benedykt Fojcik mianował dyrygentem Leszka Janusza.

Obecnie repertuar chóru w większości stanowią utwory wykonywane a' capella , a nieliczne wykonywane są z akompaniamentem instrumentu przy współpracy organistów: Jolanty Greń i Krzysztofa Stańka.

Oprócz udziału w cotygodniowych próbach członkowie chóru organizują wspólnie spotkania z okazji święta patronki św. Cecylii, integracyjne z całymi rodzinami, kuligi, ogniska.

W czasie wycieczek prócz zwiedzania chór koncertuje w kościołach podczas Mszy Św. w różnych regionach naszego kraju. Uczestniczy także w koncertach kolęd, podtrzymując tym samym bogatą tradycję swojej działalności.

Historia chóru od początku jego istnienia jest uwieczniona w kronice, którą obecnie skrzętnie i skrupulatnie prowadzi kronikarz - Anna Bregin.

Patronat nad chórem sprawuje proboszcz ks. kanonik Benedykt Fojcik, któremu należą się słowa podziękowania za sprawowanie opieki, wsparcie duchowe i finansowe.


Dyrygenci chóru:

  - 1956 – 1961 Stanisław Hajzer
  - 1961 – 1962 Jan Szczypka
  - 1962 - do końca lat 70-tych Maria Dąbrowska, Alojzy Ścibik, Zdzisław Wawrzyczek
  - 1988 – 2015 Jan Stanoszek
  - 2015 - do nadal
  Leszek Janusz


  Prezesi chóru:


  - 1956 – 1991 Roman Bura
  - 1991 – 1996 Stanisław Krzempek
  - 1996 - do nadal Józef Nowrotek

Byli członkowie chóru (w kolejności alfabetycznej):

 

Soprany: Adamska Ewa, Adamska Renata, Biernat Agnieszka, Bura Maria, Dziergas Aniela, Faruga Aneta, Gabzdyl Elżbieta, Gil Edyta, Guzek Barbara, Krzempek Katarzyna, Krzempek Maria, Koń Maria, Malchar Maria, Malchar Wioletta, Milerska Krystyna, Nawrat Natalia, Pasiut Ewa, Pasiut Helena, Piechaczek Joanna, Pilarz Janina, Pilarz Krystyna, Pisarek Aniela, Przemyk Helena, Przemyk Katarzyna, Ryszka Ewa, Siuzdak Justyna, Soboszek Władysława, Strządała Danuta, Szczypka Helena, Szczypka Krystyna, Urbanek Krystyna, Wawrzyczek Gertruda ,Wyleżuch Genowefa, Żyła Elżbieta .
 
Alty : Czechowska Władysława, Dąbrowska Maria, Dudek Czesława, Dziedzic Maria, Fajkis Halina, Herok Danuta, Kocur Leokadia, Koń Antonina, Krzempek Jolanta, Kulak Joanna, Marek Maria, Pilarz Bronisława, Puzoń G., Siemiennik Danuta, Staniek Regina, Wardas Janina, Zielińska Anna, Zuber Halina, Zuber Maria.

Tenory: Czechowski Jerzy, Gruszka Kamil, Krzempek Stanisław, Lach Henryk, Niemczyk Karol, Przemyk Jacek, Strządała Jan, Ścibik Alojzy, Wawrzyczek Zdzisław, Żyła Edward .

Basy : Bura Roman, Dudek Stanisław, Gołyszny Józef, Janusz Franciszek, Kocurek Wojciech, Król Józef, Krzempek Franciszek,  Niemiec Józef , Pudełko Radomir, Rusin Zdzisław, Soboszek Józef, Soszka Stanisław, Strządała Józef, Zuber Antoni, Zuber Józef.

 

Aktualni członkowie chóru


Soprany:

1.Bregin Anna
2.Czerwieńska Janina
3.Farana Teresa
4.Gorol Maria
5.Kajstura Anastazja
6.Kuboszek Aleksandra
7.Krzempek Elżbieta
8.Krzempek Katarzyna
9.Krzempek Róża
10.Nikiel Aniela
11.Nikiel Anna
12.Siemiennik Grażyna
13.Soboszek Krystyna
14.Szczypka Jadwiga

Tenory:

1.Krymiec Stanisław
2.Krzempek Franciszek
3.Nowrotek Józef
4.Orawiec Jacek
5.Żur Sebastian

Alty: 

1.Gabryś Ilona
2.Herok Janina
3.Krzempek Marlena
4.Kunc Bożena
5.Orawiec Grażyna
6.Pieczka Teresa
7.Pisarek Maria
8. Rajwa Małgorzata
9.Rudnicka Danuta
10.Stryczek Krystyna

Basy:

1.Król Stanisław
2.Krymiec Mirosław
3.Pietrzyk Zbigniew
4.Szczypka Jan
5.Węglorz Wiesław

Uczestnictwo w chórze daje wiele nowych doświadczeń, umożliwia realizację swoich pasji, kształtuje sprawność w śpiewie, pozwala poznać piękną literaturę śpiewu religijnego, a najlepszą nagrodą za poświęcony czas jest śpiew na chwałę Bogu oraz uznanie słuchających.