best read article text message tracker for iphone see more free phone spy mobile
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Duszpasterze
Kontakt
Galeria zdjęć
Administrator
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Aktualności arrow Księga Różańcowa
Księga Różańcowa
Redaktor: Witold   
22.10.2013.

KSIĘGA RÓŻAŃCOWA

  

W miesiącu październiku 2013r., w naszej parafii została założona Księga Różańcowa. Celem tego dzieła jest zorganizowanie w widzialny sposób tych wszystkich przedsięwzięć, które wiążą się z kultem Matki Bożej. Księga została podzielona na trzy części. W pierwszej zostaną wpisane osoby stanowiące poszczególne Róże Różańcowe. Nazwiska osób zmarłych otaczane będą czarną ramką ze znakiem † i rokiem śmierci. Nowi członkowie będą dopisywani do poszczególnych list, według wolnych miejsc tak, aby Róża składała się z 20 osób. W grudniu Księga Różańcowa zostanie wystawiona w naszym kościele.  Każdy będzie mógł zapoznać się z poszczególnymi Różami i podjąć decyzję przystąpienia do wspólnoty Żywego Różańca. Jeden raz w roku będzie wspólne spotkanie, na którym zelatorzy będą proszeni o dostarczenie uaktualnionych list Róż Różańcowych. Ostatnie spotkanie odbyło się we wtorek, 22 października w liturgiczne wspomnienie błog. Jana Pawła II, który był wielkim czcicielem Matki Bożej. W drugiej części Księgi Różańcowej będą wpisywane dzieci i młodzież którzy w październiku często uczestniczą w modlitwie różańcowej (przyjęto liczbę 15 i więcej). Trzecia część Księgi będzie zarezerwowana na upamiętnienie znaczących wydarzeń maryjnych w naszym kościele.

DEDYKACJA KSIĘGI RÓŻAŃCOWEJ

"Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytu..."

        Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński

W kończącym się Roku Wiary ustanowionym przez Ojca Świętego Benedykta XVI, roku wyboru na Stolicę Piotrową Jego Świątobliwości Ojca Świętego Franciszka, w roku Misji Świętych Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Matki Boskiej Gołyskiej, w październiku  miesiącu modlitwy różańcowej ustanowiono Księgę Różańcową ku pamięci tych wszystkich 

którzy ukochali Maryję i zawierzyli Jej siebie w modlitwie miłości, wiary i nadziei,

którzy pragną  swoje imię  zapisać na wieki

w Niepokalanym Sercu Najświętszej  Maryi Panny.

                                    Chybie, 1.10.2013r.

DEDYKACJA CZĘŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

„Chciałabym /.../ abyście każdego dnia odmawiali różaniec” . „Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił".

 

                                      Orędzie Matki Bożej z Fatimy

 

Wpis dzieci i młodzieży, którzy z miłości do Matki Bożej i modlitwy różańcowej, w wyróżniający się sposób, aktywnie uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »