best read article text message tracker for iphone see more free phone spy mobile
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Duszpasterze
Kontakt
Galeria zdjęć
Administrator
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Odnowa w Duchu Św.
ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
Redaktor: Administrator   
19.08.2004.

Image

Jeżeli mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie mnie już oglądał. Ale wy mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że ja jestem w Ojcu moim, a wy we mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje.   (J14, 15-21)

                 

 

Słowa te nie są tylko obietnicą Jezusa daną jakieś dwa tysiące lat temu Jego uczniom, ale są nadal aktualne i ciągle się wypełniają. Są one, wraz z wydarzeniem zesłania Ducha Świętego na apostołów w wieczerniku, fundamentem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. I proszę nie myśleć, że Odnowa to jakieś charyzmatyczne kółko zamknięte w salkach, że należą do niej tylko osoby poważne, stonowane, które w kółko modlą się i ewentualnie coś zjedzą. Albo, że to jakieś dziwaki mówiące o Bogu w taki sposób, że ciężko zrozumieć o co im chodzi... Nic podobnego! Członkowie wspólnoty to osoby zwykłe, jak każdy z Was, które pracują, uczą się, mają swoje rodziny, przyjaciół. Ponadto szukają Boga, pragną żyć Jego przykazaniami, pogłębić z Nim więź i spotkać Go na wspólnej modlitwie i śpiewie. Są to osoby, które chcą poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Łączy je wspólny cel: żyć z Bogiem teraz i na wieki. Żyć z Nim w rodzinie, w szkole, w pracy, będąc z przyjaciółmi, podczas wypraw w góry i podczas spoczynku.

Nasza wspólnota Odnowy szczególny nacisk kładzie na wspólną modlitwę. Modlimy się za rodziny, kapłanów. Powierzamy Duchowi Świętemu nasze sprawy, intencje. Wiemy, że kiedy się modlimy jest z nami Chrystus, który przybliża nas do swego Ojca, który uwrażliwia nas na Jego sakramenty i posyła nam Ducha Pocieszyciela wraz z jego darami. I jak niegdyś z Apostołami tak i teraz z nami trwa na modlitwie Maryja. Po modlitwie zwykle jest konferencja księdza na dany temat. (Aktualnie grupą opiekuje się ks. Witold Włoch.) Wzajemnie się wspieramy. Między nami budują się przyjaźnie i w atmosferze rodzinnej wzrastamy w wierze i bliskości Chrystusa. 

 

Zatem nic mi innego nie pozostaje, jak zaprosić Cię, w imieniu całej wspólnoty, na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek po wieczornej mszy świętej.  Przyjdź, zobacz, przemyśl, zostań!

 

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem, Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!    (J14, 25-27)

 

P.S. Jeśli przeczytałeś, to pierwszy krok by się zastanowić dlaczego? Może wydaje Ci się, że to tylko przypadek, ale czy oby na pewno...?

Do zobaczenia, Kasia.