best read article text message tracker for iphone see more free phone spy mobile
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Duszpasterze
Kontakt
Galeria zdjęć
Administrator
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Róże Różańcowe
Róże Różańcowe
Redaktor: Agnieszka Krymiec   
08.03.2008.

 W Chybiu działają także liczne Róże Różańcowe. Na chwilę obecną jest ich 21, a w każdej po 20 osób. Każda róża ma swoją animatorkę. Animatorki wszystkich róż mają spotkania dwa razy w roku z księdzem proboszczem, gdzie ksiądz prosi, aby zachęcać dalej do zakładania róż. Każda róża w ciągu roku zamawia jedną mszę w parafialnym kościele w intencji żyjących, niektóre zamawiają też msze w zgromadzeniach zakonnych. Każda osoba w róży codziennie odmawia dziesiątkę różańca danej tajemnicy przez miesiąc. Po miesiącu następuje zmiana tajemnic.

roza.jpg 

 

 Róże w naszej parafii istniały już 60 lat temu. Dokładnej daty powstania nie jesteśmy jednak w stanie podać. Wspominany już dawny ksiądz proboszcz bardzo dbał o to by żadna róża nie wymarła i osobiście szukał następców. Każda róża modli się za Ojca Świętego i za cały Kościół, a szczególnie w intencjach parafialnych. Kapłani parafialni także prosili członków róż, aby się za nich modlić, bo jak sami mówią ich tez atakuje diabeł.