Strona startowa arrow Róże Różańcowe
Redaktor: Agnieszka Krymiec
08.03.2008.

W Chybiu działają także liczne Róże Różańcowe. Na chwilę obecną jest ich 21, a w każdej po 20 osób. Każda róża ma swoją animatorkę. Animatorki wszystkich róż mają spotkania dwa razy w roku z księdzem proboszczem, gdzie ksiądz prosi, aby zachęcać dalej do zakładania róż. Każda róża w ciągu roku zamawia jedną mszę w parafialnym kościele w intencji żyjących, niektóre zamawiają też msze w zgromadzeniach zakonnych. Każda osoba w róży codziennie odmawia dziesiątkę różańca danej tajemnicy przez miesiąc. Po miesiącu następuje zmiana tajemnic.

roza.jpg

Róże w naszej parafii istniały już 60 lat temu. Dokładnej daty powstania nie jesteśmy jednak w stanie podać. Wspominany już dawny ksiądz proboszcz bardzo dbał o to by żadna róża nie wymarła i osobiście szukał następców. Każda róża modli się za Ojca Świętego i za cały Kościół, a szczególnie w intencjach parafialnych. Kapłani parafialni także prosili członków róż, aby się za nich modlić, bo jak sami mówią ich tez atakuje diabeł.