localizar aparelho Programa de rastreamento de celular lg Localizar celular Como localizar un celular android lg Como localizar un celular por gps para pc Rastrear celular nextel gratis Rastreador celular Localizar Localizar celular con gps desde pc gratis Localizar pessoas pelo gps do celular Localizar celular sin gps Localize seu Rastrear celular pelo numero claro Localizar celular pelo cm security please click for source Localizar Descobrir telefone celular pelo nome Rastreador de celulares gsm go here Localizador gps en el celular check this out Localização celular da gliconeogênese visit web page Como localizar Como rastrear Un localizador de celulares click here Como rastrear um celular que nao tem internet App para localizar celular com assobio Localizador de numeros celulares movistar Rastrear celular roubado Localizador de celular en chile Rastrear celular continue reading Como rastrear un celular por internet con el numero telcel Localizar meu celular via satÊlite Rastrear Rastreador de Como localizar un celular bloqueado Como localizar un celular con gps Como more info Celular roubado cancelar linha Como rastrear Localizar celular perdido pelo numero gratis Como localizar Rastrear Como Como Como Rastreador de celular android e iphone please click for source Localizar mi celular robado android Localizar celular java Como rastrear um numero de celular pelo meu celular click to see more Localizar un celular por numero gratis Como rastrear Gps rastreador de celulares Tem como rastrear um celular galaxy y Como rastrear meu celular roubado samsung App rastrear celular pelo numero Rastrear check this out click to see more Rastreador Como rastrear un celular con gps de otra persona read article Rastrear uma link Descargar gratis rastreador de celulares para pc Rastreador de gps para celulares please click for source go here Rastreador de celulares roubados click at this page saber localização el mejor rastreador de celulares por gps just click for source como rastrear um celular samsung galaxy note 7 roubado rastrear numero celular gps click source como descobrir como rastrear click at this page localizar celular samsung pelo email como localizar tem como rastrear o celular lg prime localizar meu celular samsung s4 tem como rastrear um celular android pelo numero rastreador de celulares online read article rastrear localizar celular moto e rastrear celular pelo kaspersky
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Galeria zdjęć
Duszpasterze
Kontakt
Konto parafii
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa
Ks. Franciszek Jarczyk
Redaktor: Administrator   
16.02.2008.

Ks. Franciszek Jarczyk


Urodził się 12 lutego 1915 roku w Chorzowie. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum. Po ukończeniu studiów teologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, został wyświęcony na kapłana w Katowicach dnia 25 czerwca 1939 roku, przez ks. bp. Stanisława Adamskiego. Jako młody kapłan pracował w Janowie i Mikołowie. Po wojnie był katechetą w Rudzie Śląskiej a następnie w seminarium nauczycielskim w Chorzowie. Zajmował się też w tym czasie budową kościoła św. Floriana w Chorzowie. Następnie został mianowany wikariuszem w parafii św. Magdaleny w Tychach i na krótko administratorem parafii w Pawłowicach Śl. 18 stycznia 1955 roku, został ustanowiony administratorem kuracji Chybie, która 28 maja 1957 roku, podniesiona została do rangi parafii, a pierwszym jej proboszczem został mianowany ks. Franciszek Jarczyk. Przez wiele lat pełnił funkcję dziekana dekanatu strumieńskiego. Dekretem ks. bp. Herberta Bednorza z dnia 14.08.1982 roku został skierowany na zasłużoną emeryturę. Jako emerytowany proboszcz przez 10 lat mieszkał na plebani w Chybiu. Przez pierwsze lata emerytury, na ile tylko pozwalało mu zdrowie, chętnie pomagał w pracy duszpasterskiej. Lubiany był przez parafian i przez kapłanów, konfratrów. Przez ostatnie trzy lata emerytury, mocno dawała mu się we znaki, pogłębiająca się choroba całkowicie zatrzymując go w mieszkaniu, a w ostatnich miesiącach położyła go do łóżka. Zmarł 22 września 1992 roku w szpitalu św. Elżbiety w Cieszynie. Eksportacja i pogrzeb odbyły się 25 września 1992 roku. Ceremonii pogrzebowej przewodniczył ks. bp. Janusz Zimniak, biskup pomocniczy nowej diecezji Bielsko-Żywieckiej. W obrzędach pogrzebowych uczestniczyło bardzo dużo mieszkańców Chybia oraz licznie zgromadzeni kapłani. Ks. Franciszek Jarczyk spoczywa na cmentarzu parafialnym w Chybiu obok pierwszego duszpasterza ks. Wiktora Kubaczki.