best read article text message tracker for iphone see more free phone spy mobile
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Duszpasterze
Kontakt
Galeria zdjęć
Administrator
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Zesp. Charytatywny
Zespół charytatywny
Redaktor: Agnieszka Krymiec   
16.02.2008.

 zespol.gifDobrze działającym ruchem w naszej parafii jest zespół charytatywny istniejący już od około 35 lat. Obecnie działa w nim 13 osób, które są odpowiedzialne, zaufane oraz całym sobą chcą pomagać innym. Nie ma już wielu osób, które pamiętają początki działalności ruchu, ponieważ nie zostały one spisane bardzo trudno czegoś się dowiedzieć. Wiadomo jednak, że działalność ruchu opiera się na wskazaniach diecezjalnego CARITAS. Do zadań parafialnego oddziału charytatywnego należy przygotowanie Dnia chorych, wraz z poczęstunkiem. Przed Świętami Bożego Narodzenia rozprowadzane są świece CARITAS, a przed Wielkanocą baranki, zakupione przez proboszcza. Jedna druga dochodów ze sprzedaży przeznaczona jest na pomoc potrzebującym.

 Zespół Charytatywny pełni rolę podobną do Akcji Katolickiej. Jest ruchem niosącym pomoc potrzebującym. Na apel w parafii dotyczący gromadzenia środków pieniężnych na wytyczone cele pani z Zespoły CARITAS chętnie przeprowadzają zbiórkę. Co roku odbywają się wyjazdy na trzydniowe rekolekcje do Polanki, gdzie członkowie modlą się i uczą się jak skutecznie pomagać potrzebującym. Spotkania ruchu obywają się raz w miesiącu po wieczornej mszy świętej, jednak jest to data ruchoma, poznać ją można poprzez uważne słuchanie niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich. Animatorem tej grupy jest ksiądz proboszcz, który wykorzystuje odwiedziny duszpasterskie (kolędę) do szukania nowych członków CARITAS w parafii. Gdy na pomoc potrzebującym brakowało pieniędzy zawsze dokładał on ze swoich.