Ogłoszenia duszpasterskie 1 - 8.12.2019
30.11.2019.

1 - 8.12.2019

1. W pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy okres liturgiczny, czas naszego przygotowania na radosne święta Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.30

2. W poniedziałek zapraszamy na pierwsze RORATY. Niech przychodzą na nie dzieci, młodzież i dorośli.

Msze św. roratnie będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 6.30. W piątek 6 grudnia przypada parafialna pielgrzymka do sanktuarium św. Mikołaja w Pieścu i dlatego nie będzie Mszy św. roratniej. Zapraszamy już jutro na Roraty, a dzieci niech przyniosą piękne lampiony.

3. Do miesięcznej spowiedzi świętej zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych także w poniedziałek po południu od godz. 16.00.

4. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele kolejne spotkanie wspólnoty „Zacheusz”, które poprowadzi ojciec Wit z Cieszyna.

5. W środę 4 grudnia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników.

Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 9.00 w intencji górników, oraz ich rodzin, a także za zmarłych górników.

6. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnej pielgrzymce do Pierśćca ku uczczeniu św. Mikołaja, która odbędzie się w piątek 6 grudnia. W Pierścu będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00 w intencji pielgrzymów, oraz za zmarłego ks. kan Ludwika Lasotę w rocznicę śmierci.

8. W pierwszy piątek miesiąca z racji pielgrzymki do Pierśca nie będzie spotkania kandydatów do bierzmowania. O terminie kolejnego spotkania uczniowie zostaną powiadomieni przez katechetów w szkole.

9. W niedzielę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła, aby mimo niedzieli można było świętować uroczystość maryjną.

Z racji patronalnego święta zapraszamy Dzieci Marii ze sztandarem na Mszę św. o godz. 10.30, podczas której nastąpi przyjęcie nowych członków do wspólnoty.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Matki Bożej.

11. Nauka przedchrzcielna będzie w sobotę o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

12. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

13. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższą sobotę 7 grudnia. Gdy kapłan przychodzi do naszych domów z Bożym błogosławieństwem, to sam Chrystus przychodzi. Dlatego jeżeli to możliwe staramy się, aby cała rodzina w komplecie uczestniczyła w kolędzie. Zwracamy uwagę na właściwą postawę w czasie modlitwy, właściwe ułożenie rąk i modli się cała rodzina, a nie tylko kapłan. Prosimy parafian o podwiezienie księdza na swoją kolędę. Plan kolędy znajduje się w gablotce i w internecie.

14. Ks. Łukasz organizuje rekolekcje sportowe w dniach od 13 do 15 stycznia w Spytkowicach koło Nowego Targu. W planie Msza św. i zajęcia formacyjne w grupach, oraz jazda na nartach, wyjścia na basen i zajęcia w sali gimnastycznej. Koszt całkowity bez karnetów na narty i basen wynosi 200 zł. W cenie jest nocleg, posiłki, ubezpieczenie, transport, sala gimnastyczna. Można zapisać się na ten wyjazd od III klasy szkoły podstawowej w zakrystii wpłacając zaliczkę 100 zł. Ilość miejsc ograniczona.

15. Panie z naszego Zespołu Charytatywnego po Mszach świętych sprzedają opłatki wigilijne i świece na stół wigilijny w ramach programu Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W dużej kopercie w cenie 5 złotych jest 5 opłatków, a małe opłatki, 5 sztuk w kopercie to 4 zł. Świeca to ofiara 5 złotych. Opłatki są już poświęcone.