localizar aparelho Programa de rastreamento de celular lg Localizar celular Como localizar un celular android lg Como localizar un celular por gps para pc Rastrear celular nextel gratis Rastreador celular Localizar Localizar celular con gps desde pc gratis Localizar pessoas pelo gps do celular Localizar celular sin gps Localize seu Rastrear celular pelo numero claro Localizar celular pelo cm security please click for source Localizar Descobrir telefone celular pelo nome Rastreador de celulares gsm go here Localizador gps en el celular check this out Localização celular da gliconeogênese visit web page Como localizar Como rastrear Un localizador de celulares click here Como rastrear um celular que nao tem internet App para localizar celular com assobio Localizador de numeros celulares movistar Rastrear celular roubado Localizador de celular en chile Rastrear celular continue reading Como rastrear un celular por internet con el numero telcel Localizar meu celular via satÊlite Rastrear Rastreador de Como localizar un celular bloqueado Como localizar un celular con gps Como more info Celular roubado cancelar linha Como rastrear Localizar celular perdido pelo numero gratis Como localizar Rastrear Como Como Como Rastreador de celular android e iphone please click for source Localizar mi celular robado android Localizar celular java Como rastrear um numero de celular pelo meu celular click to see more Localizar un celular por numero gratis Como rastrear Gps rastreador de celulares Tem como rastrear um celular galaxy y Como rastrear meu celular roubado samsung App rastrear celular pelo numero Rastrear check this out click to see more Rastreador Como rastrear un celular con gps de otra persona read article Rastrear uma link Descargar gratis rastreador de celulares para pc Rastreador de gps para celulares please click for source go here Rastreador de celulares roubados click at this page saber localização el mejor rastreador de celulares por gps just click for source como rastrear um celular samsung galaxy note 7 roubado rastrear numero celular gps click source como descobrir como rastrear click at this page localizar celular samsung pelo email como localizar tem como rastrear o celular lg prime localizar meu celular samsung s4 tem como rastrear um celular android pelo numero rastreador de celulares online read article rastrear localizar celular moto e rastrear celular pelo kaspersky
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Galeria zdjęć
Duszpasterze
Kontakt
Konto parafii
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa
I Komunia święta - ważne informacje
Redaktor: Witold   
28.09.2019.

 

Witam. Pragnę poinformować, że nastąpiła zmiana terminu rozdania różańców komunijnych. Różańce zostaną rozdane we wtorek 1 października na Mszy św. o 17.30. Szczegóły można przeczytać w ogłoszeniach parafialnych.

W naszej parafii funkcjonują jednolite, liturgiczne stroje komunijne. Właściwie istnieją dwa sposoby pozyskania stroju komunijnego dla dziecka: odkupienie stroju od starszych dzieci bądź uszycie nowego. W naszej parafii  szyciem strojów zajmuje się Pani Jadzińska z ulicy Okrężnej 8a (telefon 513 444 339).Stroje komunijne dziewczynek i górna część stroju chłopców są bez zmian. Po konsultacjach z rodzicami ustalono, że spodenki i buty dla chłopców - podobnie jak w roku ubiegłym - będą białe.  Pani Jadzińska uprzejmie prosi, aby chęć uszycia stroju komunijnego zgłaszać do końca stycznia, ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania. Szczęść Boże. ks. Włoch

* Niedziela 8 XII Msza św. godz. 10.30 - poświęcenie i rozdanie łańcuszków i medalików

* Niedziela 2 II Msza św. godz. 10.30 - poświęcenie świec komunijnych. Zasadniczo powinna to być świeca, którą dziecko miało do chrztu. Jeżeli takiej świecy dziecko już nie ma, można nabyć nową w zakrystii w cenie 20 złotych.

* Piątek 28 II spotkanie z rodzicami po Mszy św. wieczornej /około godz. 18.15/

* Niedziela  1 III Msza św. godz. 10.30 - poświęcenie i rozdanie książeczek komunijnych /również dla dzieci wczesnokomunijnych/

Harmonogram uroczystości komunijnych przedstawia się następująco:

niedziela 7 czerwca:

godz. 13.30 - dzieci wczesnokomunijne

godz. 15.00 - klasa III Szkoła Podstawowa nr 2  Chybie

niedziela 14 czerwca:

godz. 13.30 - klasa III A Szkoła Podstawowa Mnich

godz. 15.00 - klasa III A Szkoła Podstawowa nr 1 Chybie

niedziela 21 czerwca:

godz. 13.30 - klasa III B Szkoła Podstawowa Mnich

godz. 15.00 - klasa III B Szkoła Podstawowa nr 1 Chybie 

Spowiedź:

dla każdej grupy niedzielnej w sobotę poprzedzającą o godz. 8.00 - grupa z godz. 13.30; o godz. 9.00 - grupa z godz. 15.00. 

Dodatkowe uwagi:

Jeśli rodzice uznają, że z powodu zagrożenia epidemicznego nie posyłają dzieci do Komunii w wyznaczonym terminie, I Komunia Święta dla tych dzieci będzie ustalona po wakacjach.  

 

Uwagi dotyczące przygotowania uroczystości komunijnej (najnowsze):

Sobota (poprzedzająca uroczystość komunijną)

·       * O pełnej godzinie (8.00 lub 9.00) w kościele spotyka się odpowiednia grupa klasowa dzieci,  uczestnicząc w krótkim spotkaniu katechetyczno-przygotowawczym. Dzieci zajmują miejsca w ławkach tak, jak to zostało ustalone na próbie z ks. Łukaszem czy Witoldem. Po spotkaniu dzieci podchodzą do jednego z trzech konfesjonałów, zachowując odpowiednią odległość między sobą. Dzieci podchodząc do konfesjonału mogą ściągnąć maseczkę, aby były lepiej słyszalne.

·       * Ze spowiedzi mogą skorzystać również rodzice, rodzeństwo, bliscy którzy będą uczestniczyć w uroczystości komunijnej.

Niedziela uroczystości komunijnej:

·       * Idąc do kościoła dzieci zabierają ze sobą świecę chrzcielną lub poświęconą w lutym świecę komunijną. Prosimy zaopatrzyć świecę w kołnierz, aby wosk nie nakapał na ławki. Dzieci zabierają również książeczkę, aby pomodlić się przed Mszą świętą czy po komunii świętej.

·       * Błogosławieństwo dzieci przez rodziców czynimy w domu przed wyjściem do kościoła. Obrzęd znajduje się poniżej.

·        * Dzieci gromadzą się bezpośrednio w kościele w kolejnych ławkach wraz z rodzicami (bez innych członków rodziny). Porządek będzie według numeracji z dziennika od lewej strony patrząc od ołtarza. Każda ławka będzie opatrzona numerem z dziennika i imieniem i nazwiskiem dziecka.

·       * Dzieci komunijne, rodzice i wszyscy uczestnicy uroczystości w kościele są zobowiązani do użycia maseczek według przepisów sanitarnych. W takiej sytuacji wydaje się, że stosownym kolorem maseczki dla dzieci komunijnych będzie biały.

·       * Po obrzędzie wyznania wiary prosimy, aby któryś z rodziców odebrał od dziecka świecę.

·    * Do komunii świętej dzieci podchodzą ławkami, to znaczy kiedy jedno dziecko przyjmie komunię świętą i wróci do ławki, następne dziecko wychodzi z ławki i idzie do komunii. Po zakończeniu komunii dzieci, rodzice podchodzą do balasek, aby przyjąć Pana Jezusa „na rękę”.

·       * Dzieci komunijne przyjmują komunię świętą do ust, pozostali uczestnicy w nawach bocznych „na rękę”. Jeśli rodzice zechcą, aby ich dziecko przyjęło komunię świętą "na rękę", to będzie taka możliwość. Jeżeli dziecko przy komunii będzie miało złożone rączki w geście modlitwy, to będzie znak dla księdza że ma podać komunię do ust, jeśli będzie miało skrzyżowane rączki (w geście łódeczki), to ksiądz poda komunię na „rękę”. Prosimy, aby rodzice przećwiczyli z dziećmi przyjęcie komunii świętej, tak, aby ksiądz nie musiał się zastanawiać jak podać dziecku komunię świętą. To jest bardzo ważne. Byłoby dobrze, gdyby rodzice mieli ze sobą podręczny aplikator z płynem dezynfekującym.

·       * Po uroczystości, dzieci otrzymają pamiątkowy obrazek na którym widnieje pierwotna data komunii. Prosimy we własnym zakresie dopisać na obrazku właściwą datę uroczystości komunijnej. Obrazki zostały zamówione wcześniej, ale też ten „błąd” niech będzie dla potomnych przypomnieniem niezwykłych okoliczności tegorocznej I Komunii Świętej.

           * Nie ma zdjęć grupowych (klasowych) wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Jeżeli ktoś chce zrobić zdjęcie rodzinne może to uczynić na własną odpowiedzialność.

          * Ponieważ zgłaszano takie pytanie, oprócz rodziców w kościele mogą przebywać rodzeństwo, chrzestni, natomiast wydaje się stosowne - pomimo przyzwolenia przepisów epidemicznych - by pozostali uczestnicy przebywali na zewnątrz kościoła przy włączonych głośnikach.

 

Obrzęd błogosławieństwa:

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
Błogosławiony i uwielbiony bądź, Panie, miłujący nas Ojcze! Błogosławiony bądź, Synu Boży, Jezu Chryste, zrodzony z Maryi, który stałeś się chlebem dającym życie wieczne!
Błogosławiony i uwielbiony bądź, Boże, Duchu Święty, za Twój Kościół święty, który karmisz i ciągle odnawiasz! Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wypowiadając poniższe słowa rodzice czynię znak krzyża nad dzieckiem:
Błogosławieństwo rodziców:

 

 MOJE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO - NIECH IDZIE Z TOBĄ - PRZEZ CAŁE ŻYCIE –   W IMIĘ OJCA + I SYNA + I DUCHA ŚWIĘTEGO. /dziecko odpowiada/ AMEN.

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »