Ogłoszenia duszpasterskie 9 - 16.06.2019
08.06.2019.

9 – 16.06.2019

1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który od Ojca i Syna pochodzi, razem z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę, oraz nieustannie jest obecny i działający we wspólnocie Kościoła.

2. Dzisiaj o godz. 18.30 zapraszamy na czuwanie ku czci Matki Boskiej Gołyskiej. Na zakończenie Mszę św. odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa ks. Maciej Stoły.

Plan czuwania jest następujący:

18.30 – Nieszpory Maryjne

19.00 – Różaniec

19.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

20.00 – Nabożeństwo Maryjne i procesja

20.30 – Msza św. z kazaniem

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie czcicieli Matki Bożej.

3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach świętych, które będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Msza św. o godz. 9.00 będzie odprawiona w intencji chorych, oraz seniorów naszej parafii, których bardzo serdecznie zapraszamy. Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Kolekta przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

4. W poniedziałek z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Na Mszę św. w czwartek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci.

6. Przypominamy wszystkim chętnym na wyjazd z pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 21 i 22 czerwca o zapisach w zakrystii do 13 czerwca.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

8. W przyszłą niedzielę 16 czerwca jak co roku zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 przy kaplicy św. Antoniego na Rykalcu. Ta kaplica to jedyny ocalały obiekt z dawnej parafii na Zarzeczu i tam chcemy uczcić św. Antoniego Padewskiego. Nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 17.00.

9. Rok szkolny dla dzieci i młodzieży zakończymy w środę 19 czerwca. Msza św. dla klas I, II, III i IV będzie o godz. 7.30, a dzieci z klas V, VI, VII, VIII i gimnazjum zapraszamy o godz. 10.00.

10. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w czwartek 20 czerwca. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.15, 7.30, 9.30 i 17.00. Prosimy o postawienie ołtarzy. Pójdziemy z kościoła ulicą Bielską, a następnie zejdziemy na Lipową i pierwszy ołtarz będzie przy obiektach sportowych Cukrownika. Niech mieszkający tam parafianie porozumieją się ze sportowcami i postawią piękny ołtarz. Potem przejdziemy w kierunku cmentarza i przy kaplicy będzie drugi ołtarz. Prosimy, aby postawili go członkowie wspólnoty Zacheusz i Odnowa w Duchu Świętym. Nie możemy przejść na ulicę Targową, bo tam mają być roboty drogowe, dlatego pójdziemy na ulicę Sportową. Trzeci ołtarz na ulicy Sportowej przy posesji, gdzie mieszkali kiedyś Państwo Niklowie niech przygotują parafianie z tej ulicy. Czwarty ołtarz przy krzyżu misyjnym przygotują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. W zakrystii można odebrać kolorowe banery do budowanych ołtarzy.

11. W niedzielę 30 czerwca, Towarzystwo Miłośników Zarzecza zaprasza na VI Zjazd oraz obchody 25 lecia działalności w 65 rocznicę wysiedlenia mieszkańców dawnego Zarzecza. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 13.00.

12. W związku z realizowaną budową nowej sieci kanalizacyjnej Wójt Gminy Chybie zaprasza właścicieli nieruchomości z Zarzecza i Chybia do udziału w spotkaniu informacyjnym w czwartek 13 czerwca o godz. 17.00 w budynku OSP Zarzecze – Frelichów ul. Podgroble 30.