Ogłoszenia duszpasterskie 7 - 14.10.2018
06.10.2018.

7 - 14.10.2018

1. Dzisiaj przypada 27 niedziela zwykła. Poprzez uczestnictwo w liturgii eucharystycznej uczymy się trwania na modlitwie, by wraz z Ofiarą Chrystusa oddawać Bogu w darze swoje życie.

Kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30

2. We wtorek 9 października przypada czuwanie przed obrazem Matki Boskiej Gołyskiej.

Porządek czuwania jest następujący:

18.00 – Powitanie, podanie intencji, Nieszpory Maryjne

18.30 – Modlitwy do Miłosierdzia Bożego

19.00 – Modlitwa za kapłanów i adoracja w ciszy

19.30 – Różaniec

20.00 – Nabożeństwo Maryjne i procesja

20.30 – Msza św. z kazaniem

Różaniec będzie odmawiany dopiero w czasie czuwania gołyskiego. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00, ale odprawiona będzie wieczorna Msza św.

3. Zachęcamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o godz. 17.00.

4. Na Mszę św. szkolną i nabożeństwo różańcowe w czwartek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom, które przygotowują się do I Komunii świętej. Przypominamy o konkursie dla dzieci i młodzieży na samodzielne wykonanie różańca w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Różańce podpisane imieniem i nazwiskiem, oraz numerem klasy można przynieść do kościoła, lub oddać katechetom w szkole.

Dzieci, którym w ubiegłym tygodniu zabrakło na różańcu obrazków, mogą je odebrać w zakrystii. Można tam też otrzymać planszę.

5. Nauka przedchrzcielna będzie w sobotę o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Nasza młodzież będzie zbierała przy drzwiach kościoła ofiary na Fundusz Stypendialny.

7. Z okazji Dnia Papieskiego i Synodu Biskupów o Młodzieży zapraszamy na czuwanie prowadzone przez młodzież Dekanatu Strumieńskiego w poniedziałek 15 października o godz. 19.00 w naszym kościele. Zapraszamy bardzo serdecznie.

8. Można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny, Źródło, a dla dzieci Jaś i Mały Gość Niedzielny, oraz piękne kalendarze misyjne na przyszły rok, z których ofiara 5 zł jest przeznaczona na wsparcie naszych misjonarzy.