best read article text message tracker for iphone see more free phone spy mobile
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Duszpasterze
Kontakt
Galeria zdjęć
Administrator
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa
Ogłoszenia duszpasterskie 15 - 22.04.2018
Redaktor: Witold   
14.04.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie

15 – 22.04.2018


1. W trzecią Niedzielę Wielkanocną Jezus Chrystus wzywa nas i gromadzi we wspólnocie modlitwy, wyjaśnia nam Pisma i łamie dla nas chleb. Otwórzmy się na działanie łaski Bożej, aby to przejście Pana pośród nas było źródłem przemiany naszego życia. W Kościele dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna.

2. Dzisiaj kazania głosi znany już w naszej parafii ks. Anatol Kłak, który jest proboszczem katolickiej parafii w Sewastopolu na Krymie. Witamy w naszej parafii i chcemy materialnie wesprzeć księdza proboszcza, bo od kilku lat wspieramy tamtejszą wspólnotę katolicką.

3.  Zapraszamy na wielkanocne nieszpory o godz. 16.30

4. W poniedziałek o godz.19.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, na którą zaprasza wspólnota Zacheusz. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. W czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 16.30 zapraszamy młodzież gimnazjalną.

6. W sobotę o godz. 8.00 swoją pierwszą spowiedź będą miały dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej.

7. Dzień skupienia dla narzeczonych dekanatu strumieńskiego, którzy pragną zawrzeć związek małżeński do końca października odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 14.00 w kościele św. Marcina w Ochabach.

8. W dniu 1 lipca tego roku przypada 90 rocznica poświęcenia sztandaruTowarzystwa Polek w Chybiu. Sztandar ten jest w czasie uroczystości noszony przez parafianki w strojach regionalnych. Sztandar ten jest już bardzo zniszczony i nie został przyjęty do renowacji. Dlatego kobiety w naszej parafii postanowiły ufundować nowy sztandar na wzór tego z 1928 roku. Dobrowolne ofiary są zbierane za wpisem na listę przez inicjatorki kupna nowego sztandaru. Wpłat można dokonać także w sklepie u Pani Ilony Gabryś obok kościoła. Koszt nowego sztandaru to około 6 000 złotych. Można jeszcze wesprzeć finansowo tę inicjatywę, a uroczyste poświęcenie i wprowadzenie nowego sztandaru jest planowane w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 9.00.

9. Przypominamy, że I Komunia Święta dzieci będzie w niedzielę 6 maja, a wczesna Komunia 13 maja. Rocznica Komunii będzie w niedzielę 27 maja. Wszystkie uroczystości będą na Mszy św. o godz. 10.30.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Źródło, Cuda i Łaski Boże, Apostolstwo Chorych, a dla dzieci Jaś i Mały Gość Niedzielny, oraz gazetka parafialna Króluj nam Chryste.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »