best read article text message tracker for iphone see more free phone spy mobile
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Duszpasterze
Kontakt
Galeria zdjęć
Administrator
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa
Ogłoszenia duszpasterskie 3 - 10.12.2017
Redaktor: Witold   
02.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie

3 - 10.12.2017


1. W pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy okres liturgiczny, czas naszego przygotowania na radosne święta Bożego Narodzenia.

Dzisiaj będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla małżeństw i rodzin.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30

2. W poniedziałek zapraszamy na pierwsze RORATY. Niech przychodzą na nie dzieci, młodzież i dorośli. Msze św. roratnie będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, a w czwartek o godz. 16.30. Zapraszamy już jutro na Roraty, a dzieci niech przyniosą piękne lampiony.

3. W poniedziałek 4 grudnia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 9.00 w intencji górników, oraz ich rodzin, a także za zmarłych górników.

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej na które zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.

5. Zapraszamy także parafian do udziału w tradycyjnej pielgrzymce do Pierśćca ku uczczeniu św. Mikołaja, która odbędzie się w środę 6 grudnia. W Pierścu będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00 w intencji pielgrzymów, o powołania, oraz za ks. kan Ludwika Lasotę w rocznicę śmierci.

W środę nie będzie Mszy św. roratniej o godz. 6.30.

 6. W czwartek po Mszy św. roratniej o godz. 16.30 Odnowa w Duchu Świętym organizuje w remizie OSP w Chybiu spotkanie ze świętym Mikołajem dla dzieci wytypowanych przez szkoły. Składamy podziękowania wszystkim ofiarodawcom, organizatorom i wszystkim, którzy przy tym pracowali. Bóg Zapłać !

7. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych. Kolekta na cele charytatywne. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. 

Ponieważ ta uroczystość jest świętem patronalnym Dzieci Maryi o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Dzieci Maryi z naszej parafii.

Zapraszamy w tym dniu chętnych na modlitwę w kościele w „godzinę łaski” od godz. 12.00 do 13.00.

8. Nauka przedchrzcielna będzie w sobotę o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

9. W sobotę 9 grudnia zapraszamy na czuwanie ku czci Matki Boskiej Gołyskiej

Porządek czuwania

18.00 – Nieszpory Maryjne

18.30 – Różaniec

19.00 – Modlitwy do Miłosierdzia Bożego

19.30 – Nabożeństwo Maryjne i procesja

20.00 – Msza św. z kazaniem

Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Boskiej Gołyskiej.

10. W sobotę i przyszłą niedzielę członkowie Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego z Bielska – Białej po Mszach św. rozprowadzać będą cegiełki na utrzymanie stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II. Cegiełki mają nominały 20, 50 i 100 zł. Kazania będzie głosił kapelan hospicjum ks. Piotr Schora.

11. Dzisiaj została wystawiona zaktualizowana Księga Różańcowa. Można zapoznać się z jej treścią. Do księgi wpisano 64 nazwiska dzieci i młodzieży, którzy bardzo

często uczestniczyli w tegorocznych nabożeństwach różańcowych. Po spotkaniu członków Żywego Różańca okazało się, że trudno ustalić aktualną listę osób w I i III Róży Różańcowej. Prosimy o kontakt odpowiedzialnych z tych Róż z ks. Witoldem. Pełna statystyka Róż Różańcowych znajduje się w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.

12. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie ks. prof dr hab. Janusz Mastalski przysłał podziękowania w których pisze „Pragnę zwrócić się do

Księdza Proboszcza i Parafian z głębokim podziękowaniem za umożliwienie nam zorganizowania w Waszej wspólnocie Niedzieli Powołań. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, gościnność i okazane nam wsparcie modlitewne i materialne. Nieustannie pamiętamy o Was w modlitwach. Bóg Zapłać !”

13. Na prośbę Wójta Gminy w poniedziałek 11 grudnia o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłego byłego kierownika USC w Chybiu śp. Henryka Kosowskiego od pracowników Urzędu Gminy w Chybiu.

14. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy w sobotę 16 grudnia. Plan kolędy jest umieszczony w gablotce i znajduje się w internecie. Prosimy życzliwych parafian o podwiezienie księdza na swoją kolędę.

15. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Jest też Apostolstwo Chorych.

Można zakupić także opłatki wigilijne i świece na stół wigilijny w ramach programu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W kopercie w cenie 3 złotych znajdują się 3 opłatki duże i 2 opłatki małe, a świeca to ofiara 5 złotych.

Zniszczone i połamane opłatki spożywamy i nie wyrzucamy do kubła na śmieci, bo są one poświęcone.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »