best read article text message tracker for iphone see more free phone spy mobile
Informacja o ciasteczkach
Główne Menu
Strona startowa
Aktualności
Ogłoszenia
Intencje mszalne
Rozważania
Historia kościoła
Kościół
Kaplice i krzyże
Cmentarz
Życie parafii
Kancelaria
Duszpasterze
Kontakt
Galeria zdjęć
Administrator
Kult M.B.Gołyskiej
Historia
Czuwania
Grupy Formacyjne
Akcja katolicka
APOSTOLAT MARYJNY
Dzieci Maryi
Ministranci
"Oaza"
Odnowa w Duchu Św.
Paraf.Rada Duszp.
Róże Różańcowe
Zacheusz - Chybie
Zesp. Charytatywny
Na dzisiaj
Strona startowa arrow Aktualności arrow Informacje i przypomnienia na nowy rok
Informacje i przypomnienia na nowy rok
Redaktor: Witold   
07.01.2017.

Na początku nowego roku kalendarzowego przypominamy kilka informacji duszpasterskich.

 

1. Intencje mszalne przyjmowane są w ciągu całego roku o ile jest wolne miejsce. Intencje pogrzebowe odprawiane są najczęściej przez księży emerytów, którzy nie mają intencji z parafii. Datę odprawienia takiej intencji pogrzebowej, jeżeli ją otrzymamy, podajemy w gablotce.

2. W naszym kościele można się wyspowiadać pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi przychodzimy przygotowani po rachunku sumienia, żalu za grzechy  i mocnym postanowieniu poprawy. Po spowiedzi odmawiamy zadośćuczynienie. Najlepszą pomocą jest książeczka do nabożeństwa. Należy także zadbać o godne przystępowanie do Komunii św.

3. Chrzty udzielane są w 2 niedzielę miesiąca /przy zgłoszeniu przedstawić akt urodzenia dziecka z USC/, a roczki błogosławimy w 4 niedzielę na Mszy św. o  godz. 12.00

4. Przy zgłaszaniu terminu ślubu w kancelarii parafialnej, proboszcz zapozna narzeczonych z procedurą obowiązującą przy zawieraniu tzw. małżeństw konkordatowych, oraz wyjaśni jakie dokumenty trzeba przedstawić. Protokoły przedślubne spisujemy na trzy miesiące przed ślubem.

5. Parafialna Poradnia Życia Małżeńskiego i Rodzinnego przyjmuje zainteresowanych w I poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 i w III czwartek miesiąca o godz. 18.00. Poradnia mieści się na pierwszym piętrze domu katechetycznego. W poradni przyjmowani są także zainteresowani z innych miejscowości i parafii. Numer kontaktowy parafialnej instruktorki życia  rodzinnego 514 375 979.   

6. Odwiedziny chorych, których zgłaszamy w zakrystii odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00.

7. Przy zgłaszaniu pogrzebu przynosimy dokument z USC, a jeżeli człowiek zmarł w szpitalu przynosimy karteczkę od kapelana szpitala potwierdzającą zaopatrzenie sakramentami świętymi.

8. Miejsca grobowe na cmentarzu parafialnym są opłacane sumą 200 zł. na 10 lat, a ofiara od pomnika wynosi 10 procent od wartości pomnika. Do tych opłat obliguje nas ustawa tzw. śmieciowa, która stanowi, że śmieci z cmentarza należy utylizować, a koszta pokrywane są z podanych wyżej opłat.


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »