Strona startowa arrow Aktualności arrow Podsumowanie konkursu różańcowego
Podsumowanie konkursu różańcowego
22.10.2015.

PODSUMOWANIE KONKURSU RÓŻAŃCOWEGO

Zakończył się konkurs różańcowy. W tym roku w konkursie wzięło udział 36 dzieci które wykonały 34 różańce (w zeszłym roku 55). Najmłodszy uczestnik miał 3 lata a najstarszym okazała się uczennica III klasy gimnazjum. Do wykonania różańców użyto różnych materiałów: kasztanów, żołędzi, dzikiej róży, drewna, wstążeczek, papieru, żelków (niektóre trudno określić). Dziękujemy rodzicom i pozostałym domownikom za pomoc najmłodszym przy tworzeniu różańców. To najlepszy przykład wiary, który mogliście dać swoim dzieciom. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych jeszcze w tym roku i przyszłym. Dla wszystkich dzieci zostały przygotowane upominki do odebrania w domu katechetycznym po Mszach świętych.

Nagrody:

(przyznano 2 pierwsze nagrody)

I nagroda: Aleksandra Biegun za wykonanie dużego różańca z równie dużymi paciorkami przypominającymi iskrzące piłeczki

I nagroda: Julia i Jakub Suchan za wykonanie największego różańca z okrągłych kawałeczków materiału

II nagroda: Dominik Staniek za różaniec który przypomina paciorki z kryształkami

III nagroda: Adam Nowrotek za wykonanie różańca składającego się z białych serduszek w które wklejone zostały mniejsze serduszka

Wyróżnienia:

1. Łukasz Michalski za „gwiazdeczkowy różaniec”

2. Magdalena Szkrobol za „motylkowy różaniec”

3. Mateusz Stokłosa za różaniec z dużymi, pomalowanymi „kuleczkami i wałeczkami”

4. Aleksandra Staniek za „pluszowy różaniec”

5. Barbara Pudełko za „wstążeczkowo – kokardkowy różaniec”

6. Anna Pudełko za różaniec z małych różyczek

7. Paweł Zimnol za żołędziowo – kasztanowy różaniec

8. Kornelia Waliczek za różaniec składający się z iskrząco – błyszczących kwadracików

9. Kinga Gola za „różaniec różności w kolorach i kształtach”

10. Wiktoria Krzempek za różaniec kasztanowo – kryształkowy

11. Marcin Białas za żelkowy różaniec, który niejedno dziecko zapewne chętnie by zjadło

12. Marta Gruszka za różaniec składający się z kolorowych paciorków i serduszek

Pomimo przyznanych nagród i wyróżnień, tak naprawdę wszystkie różańce są śliczne i zasługują na same nagrody i pochwały. Gratulujemy i zapraszamy za rok.