Strona startowa arrow Aktualności arrow Konkurs różańcowy
Konkurs różańcowy
18.10.2014.

Konkurs różańcowy – podsumowanie

Zakończył się konkurs różańcowy. Dzieci i młodzież zostali poproszeni o wykonanie różańców techniką dowolną. W tym roku zostało wykonanych 55 różańców z różnych materiałów, między innymi z cukierków,  nakrętek po butelkach,  żołędzi,  kasztanów, śrubek, ziemniaków, tabletek i wielu innych materiałów. Nie da się ukryć, że w konkursie brali udział również dorośli. Swój wkład w pracę dzieci wnieśli zapewne rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. To dobrze, gdyż w ten sposób dzieło różańcowe utrwala się w sercach i umysłach wielu ludzi. To, czego moglibyśmy się spodziewać w związku z konkursem, to liczniejsza obecność dzieci na nabożeństwach różańcowych. Dzieci są chętne, jednak w wielu wypadkach brak możliwości opieki ze strony dorosłych, staje się dla nich poważną przeszkodą. Ufamy, że w przyszłym roku nasza świątynia będzie jeszcze liczniej gromadziła młodszych i starszych na nabożeństwach różańcowych. A oto przyznane nagrody i wyróżnienia:

Nagrody:

I nagroda: Adam Nowrotek za wykonanie różańca z tabletek przypominającego zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch”

II nagroda: Antonina Feikis za wykonanie różańca z kwiatów przypominającego, że każda „zdrowaśka” to piękny kwiat który chcemy ofiarować Matce Bożej

III nagroda: Martyna Fajkis za wykonanie różańca z dbałością stolarza, przypominającego św. Józefa troszczącego się o Świętą Rodzinę

Wyróżnienia:

1. Marcin Białas za „ziemniaczany różaniec”

2. Julia i Jakub Suchan za „sportowy różaniec” zrobiony z piłeczek pingpongowych

3. Wiktoria Dąbrowska za „różaniec kuchenny” zrobiony z kawałków gąbek do mycia naczyń

4. Kinga Kubieniec

5. Adrian Pisarek za „różaniec ekologiczny” wykonany z nakrętek

6. Patryk Piętka za różaniec wykonany z pięknych serduszek

7. Łukasz Krętosz za różaniec z pomidorków

8. Aleksandra Biegun za różaniec z kasztanów przeplatanych ozdobnymi paciorkami

9. Maja, Jakub, Miron Banach za różaniec z klocków lego

10. Jakub Krzempek za różaniec wykonany z kolorowych paciorków

Pomimo przyznanych nagród i wyróżnień, tak naprawdę wszystkie różańce są śliczne i zasługują na same nagrody i pochwały. Dlatego też dla wszystkich uczestników zostały przygotowane upominki do odebrania w domu katechetycznym po Mszach świętych.